Zapoznaj się z naszymi publikacjami

Zmiana adresu zamieszkania w trakcie trwającego postępowania

uf-c4u1usfq-tim-evans

  Zdarza się, iż w trakcie toczącego się już postępowania administracyjnego osoba składająca wniosek o wszczęcie  postępowania zmienia swój adres zamieszkania. Często w takich sytuacjach pojawia się pytanie: czy zmiana adresu powinna być zgłoszona do organu zajmującego się nasza sprawą i jak wpłynie to na toczące się już postępowanie?

Ochrona prawna kobiety ciężarnej w świetle przepisów Kodeksu Pracy

umowa na zastępstwo

  Wiadomym jest, iż pracujące kobiety podlegają szczególnej ochronie w oparciu o przepisy Kodeksu pracy. To jak silna jest ta ochrona i jaki sposób regulowana jest sytuacja prawna pracownicy w ciąży uzależnione jest przede wszystkim od podstawy stosunku pracy, tj. czy jest to umowa na czas nieokreślony, na czas określony czy np. umowa na zastępstwo. […]

Z fałszywymi oskarżeniami o molestowanie da się wygrać

Logo DGP

    Zapraszamy do zapoznania się z artykułem z Gazety Prawnej poruszającym temat bezpodstawnych oskarżeń o molestowanie, w których podwładni mszczą się na przełożonych oskarżając ich o molestowanie lub mobbing. Mec. Tamara Pokrzywka-Bensalem dała kilka wskazówek jak należy postępować w takiej sytuacji.

Nie ma równych równiejszych

Logo DGP

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem z Dziennika Gazeta Prawna, w którym analizowana jest niecodzienna sytuacja, jaka spotkała matkę razem z 6 letnią, niepełnosprawną córką. Zostały one bardzo niemiło potraktowana przez kierownictwo osiedlowego sklepu. Mec. Tamara Pokrzywka-Bensalem została poproszona o skomentowanie na łamach Gazety jak ta sytuacja wygląda pod kątem prawnym.