Porady Prawne Online

Potrzebujesz szybkiej i rzeczowej porady prawnej bez wychodzenia z domu?

Niezależnie od tego czy prowadzisz aktywny tryb życia i nie masz czasu na dodatkowe wycieczki do kancelarii czy z jakichś powodów nie masz po prostu możliwości żeby do nas przyjść, wychodzimy do Ciebie z pomocną ręką. W PBKB Adwokaci oferujemy porady prawne online – rozwiązanie takie umożliwia Ci połączenie się z naszą krakowską kancelarią i skorzystanie z profesjonalnej konsultacji prawnej z każdego miejsca na ziemi za pomocą smartfona, tabletu lub komputera.

Łączymy się za pośrednictwem bezpiecznego komunikatora internetowego i prowadzimy konsultację zgodnie z preferencjami klienta – w postaci wideo lub telekonferencji. Osobom wybierającym porady prawne w formie online poświęcamy dokładnie tyle samo czasu co osobom, które przychodzą do naszego biura.  Jeżeli do konsultacji potrzebne są dokumenty wymieniamy się nimi w elektronicznej wersji, a wszelkie niezbędne oryginały dosyłane są przesyłką kurierską.

Porady prawne online będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

W ramach konsultacji online świadczymy rzetelną pomoc prawną zgodnie z zakresem naszych specjalizacji. Na naszych prawników możesz liczyć w:

  • sprawach cywilnych,
  • sprawach gospodarczych,
  • sprawach rodzinnych,
  • sprawach spadkowych,
  • sprawach karnych,
  • sprawach z zakresu prawa medycznego,
  • sprawach z zakresu prawa nieruchomości.

Prowadzimy również obsługę prawną firm, która opiera się wyłącznie na kontaktach online z klientem.

Korzystając z porad prawnych w naszej kancelarii masz pewność że, jeżeli będzie taka potrzeba to będziemy Cię mogli reprezentować w sądach, urzędach czy poza nimi. Gwarantujemy również, że konsultacje online odbywać się będą w oparciu o najaktualniejszy stan prawa w Polsce, a jeżeli w niedługim czasie będą miały wchodzić jakieś zmiany to również zostaniesz o tym powiadomiony.

Jak to działa?

I. Umów poradę online

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem porady prawnej online to skontaktuj się z nami telefonicznie mailowo lub za pośrednictwem formularza. Przedstaw naturę swojego problemu prawnego, powiedz jakie są Twoje oczekiwania i zaproponuj termin konsultacji. Przedstawimy Ci warunki konsultacji i postaramy się dostosować grafik adwokata, specjalizującego się w obszarze prawa który Cię interesuje, do preferowanych przez Ciebie terminów.

Powiemy Ci jakie dokumenty i informację należy przygotować na spotkanie lub przesłać wcześniej.

II. Prześlij dokumenty

Jeżeli w Twojej sprawie konieczne będzie zapoznanie się z dokumentami, najlepiej będzie jak prześlesz je do nas wcześniej – pozwoli to nam na zapoznanie się ze szczegółami i przygotowanie się do rozmowy z Tobą. Dzięki temu w trakcie konsultacji nie będziemy zadawali zbędnych pytań tylko od razu przejdziemy do meritum sprawy.

III. Przygotuj się

Przed konsultacją dobrze jest się przygotować. Warto sprawdzić jakość łącza Internetowego, konfigurację komunikatora internetowego oraz przetestować jego działanie – tak żeby mieć pewność, że problemy techniczne nie utrudnią przebiegu konsultacji. Przydatnym udogodnieniem w takcie konsultacji prawnej online jest zestaw słuchawkowy.

Warto również zastanowić się nad pytaniami jakie chce się zadać adwokatowi i spisać je na kartce.

IV. Połącz się z nami i konsultuj swój problem

W umówionym terminie spotkania połączymy się z Tobą w formie wideo lub telekonferencji. Jeżeli będziemy potrzebowali jakichś dodatkowych informacji w Twojej sprawie to dopytamy się o nie, a następnie będziesz mógł zadawać swoje pytania. W ramach konsultacji przedstawimy Ci możliwe sposoby rozwiązania Twojego problemu i wspólnie określimy jaka będzie dla Ciebie najlepsza ścieżka działania.
Jeżeli zdecydujesz się na zlecenia nam prowadzenia sprawy sądowej wówczas opłata za poradę prawną zaliczana jest na poczet opłaty za prowadzenie sprawy.

Zdarza się, że w trakcie wideo lub telekonferencji mogą wystąpić zakłócenia lub połączenie może zostać zerwane. Jednak jeżeli w umówionym terminie problemy techniczne będą w znaczny sposób przeszkadzały nam się porozumieć wówczas umówimy inny termin spotkania.

VI. Dopytaj również po konsultacji

Chcemy udzielić Ci kompletnej porady prawnej, dlatego jeżeli po konsultacji pojawią się u Ciebie jeszcze jakieś wątpliwości to zawsze możesz do nas zadzwonić lub napisać maila. Zawsze robimy wszystko co w naszej mocy, żeby udzielane przez nas porady prawne wnosiły realną wartość dodaną w rozwiązanie problemów prawnych naszych klientów.

Kiedy nie możesz do nas przyjść
– spotkaj się z nami w Internecie!

Czy muszę przychodzić do biura kancelarii, żeby uzyskać poradę

W większości przypadków nie zachodzi konieczność, by konsultacja prawna odbywała się w biurze kancelarii. Nasi prawnicy udzielają także porad telefonicznych, mailowych oraz za pośrednictwem komunikatorów (np. Zoom).

Jak mogę przekazać dokumenty ważne dla sprawy?

Na etapie porady prawnej możliwe jest przesłanie skanów dokumentów. W przypadku zlecenia prowadzenia sprawy, niezbędne będzie przekazanie oryginałów dokumentów (wskazanych przez prawnika), w celu przedłożenia ich w sądzie (lub wykonania kopii i poświadczenia ich za zgodność z oryginałem).

Czy porada on-line jest bezpieczna?

Przy poradach on-line korzystamy z dostępnych aplikacji umożliwiających przeprowadzenie videokonferencji. Niestety, godząc się na spotkanie w danym komunikatorze wyrażamy zgodę na ustaloną przez producenta politykę prywatności, która nie zawsze gwarantuje pełną poufność. Dlatego przy sprawach szczególnie wrażliwych, zwłaszcza karnych zalecamy spotkania w zaciszu Kancelarii, gdzie standardy poufności są na najwyższym poziomie.

Jak zapłacić za poradę on - line?

Przy umawianiu spotkania on-line Sekretariat naszej Kancelarii wskaże Ci rachunek bankowy i kwotę, jaką powinieneś zapłacić przed spotkaniem. Po otrzymaniu danych do przelewu prześlij nam potwierdzenie jego wykonania.