Strata najbliższej osoby łączy się nie tylko z psychicznym bólem lecz również wieloma praktycznymi problemami. Wśród nich jest niewątpliwie konieczność uporządkowania majątkowych spraw po zmarłym. Niezależnie od tego czy zmarły pozostawił testament czy tez nastąpi dziedziczenie według norm ustawowych spadkobiercy muszą dopilnować spraw spadkowych. Adwokaci Kancelarii PBKB doskonale znają zawiłości postępowań spadkowych oraz wiedzą w jaki sposób pomóc spadkobiercom w zabezpieczeniu ich praw.
W sprawach spadkowych udzielamy wsparcia zarówno przyszłym spadkodawcom jak i spadkobierom:
Pomoc prawna przyszłym spadkodawcom
Coraz więcej osób myśli o sprawach dziedziczenia jeszcze za życia. Jest to postępowanie niezwykle roztropne, bo umożliwia uniknięcie ewentualnych przyszłych nieporozumień pomiędzy spadkobiercami. W tym zakresie adwokaci Kancelarii PBKB mogą pomóc np. e sporządzeniu projektu testamentu
Pomoc spadkobiercom
Po śmierci osoby bliskiej spadkobiercy muszą podjąć odpowiednie kroki, aby zabezpieczyć swoje interesy. W pierwszej kolejności winni ustalić czy został sporządzony testament, jaki jest skład majątku i kto jest powołany do dziedziczenia. Dysponując tymi informacjami adwokat, biegły w sprawach spadkowych doradzi jakie oświadczenie spadkowe najlepiej złożyć.
Kancelaria PBKB może pomoc na każdym etapie postępowania spadkowego tj.
- Zabezpieczenie spadku
- Sporządzenie inwentarza po zmarłym
- Postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku
- Dział spadku
- Sprawy o zachowek
Niestety postępowania spadkowe, zwłaszcza w zakresie działu spadku nadal należą do długotrwałych i skomplikowanych. Biorąc udział w postępowaniach spadkowych naszym zadaniem jest ułatwić i przyśpieszyć postępowanie, tak aby reprezentowany spadkobierca uzyskał sprawiedliwe, satysfakcjonujące go rozstrzygnięcie.
Najnowsze publikacje
Fundacja rodzinna – rodzinny biznes pod ochroną
Fundacja rodzinna powstała z myślą o przedsiębiorcach, którzy pragną na przyszłość zabezpieczyć los swojego majątku i bezpieczeństwo finansowe bliskich. Fundacja rodzinna to całkowite novum w polskim prawie.
Wyłączenie małżonka od dziedziczenia [cz.5 – odrzucenie spadku]
Wyłączenie małżonka od dziedziczenia może nastąpić poprzez złożenie przez małżonka – spadkobiercę oświadczenia o odrzuceniu spadku. Na jakich zasadach może nastąpić odrzucenie spadku przez małżonka?
Kiedy i na jakich zasadach roszczenie o zachowek podlega dziedziczeniu?
Zachowek to forma rekompensaty dla spadkobiercy pominiętego przez spadkodawcę. Ale co w przypadku, gdy uprawniony do zachowku umrze zanim uda mu się uzyskać zachowek? Kiedy i na jakich zasadach roszczenie o zachowek podlega dziedziczeniu?