Prawo nieruchomości Kraków

Najcenniejszym majątkiem naszych Klientów są ich domy.

Kancelaria PBKB specjalizuje się w sprawach, których przedmiotem są nieruchomości gruntowe oraz lokalowe. Adwokaci PBKB posiadają wieloletnie doświadczenie w świadczeniu Klientom pomocy przy zakupie nieruchomości, w postępowaniach wieczystoksięgowych, przy zniesieniu współwłasności, a nawet przy tzw. sporach sąsiedzkich. Reprezentujemy naszych Klientów we wszelkich postępowaniach sądowych, dotyczących nieruchomości.

Specjalizujemy się w sprawach o:

  • Zasiedzenie
  • Zniesienie współwłasności
  • Uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym

Możemy nadto pomów w:

  • Negocjowaniu i sporządzaniu umów inwestycyjnych, przedwstępnych, deweloperskich oraz przyrzeczonych
  • Sporządzaniu umów najmu, dzierżawy
  • Dochodzeniu roszczeń wynikających z wad fizycznych i prawnych nieruchomości
  • Prowadzeniu postępowania egzekucyjnego z nieruchomości

Pomoc prawna w sprawach dotyczących nieruchomości wymaga dużej wiedzy i doświadczenia z szerokiego spektrum prawa cywilnego, budowlanego, administracyjnego. Prawnicy PBKB posiadają wieloletnią praktykę w sprawach dotyczących nieruchomości.

Najnowsze publikacje

Budowa na cudzym gruncie – roszczenia przysługujące budującemu [cz.1]

  Czy w dzisiejszych czasach, w związku ze wzrostem świadomości prawnej ludzi, jest możliwe wybudowanie czegokolwiek na nie swojej nieruchomości? Wydaje się to niemożliwe, ale jednak  – wbrew pozorom – jest to dość powszechny problem.

Umowa najmu lokalu mieszkalnego – co musi się w niej koniecznie znaleźć?

Najem mieszkania to niemalże coś tak oczywistego jak zakupy spożywcze. W jednym i drugim przypadku dochodzi do zawarcia pomiędzy stronami umowy, tyle że skutki niewłaściwego zabezpieczenia interesów będą diametralnie inne. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zawieraniu umowy najmu?

Budowa na cudzym gruncie – roszczenia alternatywne przysługujące budującemu [cz.2]

  Wpis ten będzie kontynuacją poprzedniego wpisu, w którym omawialiśmy roszczenia przysługujące budującemu nieruchomość na cudzym gruncie i postaramy się w nim przybliżyć inny rodzaj roszczeń przysługujących budującemu – tzw. roszczenia alternatywne