Obsługa prawna firm Kraków

Szukasz doświadczonej kancelarii, która będzie w stanie prowadzić obsługę prawną Twojej firmy?

PBKB Adwokaci to kancelaria, która została stworzona w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenia w obsłudze prawnej firm z Krakowa, województwa małopolskiego oraz sąsiednich województw. Nasi klienci prowadzą działalność w branżach: budowlanej, usług medycznych, handlowo-usługowej, rozrywkowej, gastronomicznej, hotelarskiej oraz IT.

Działamy tak, żeby każdy nasz klient mógł skorzystać z obsługi prawnej dopasowanej dokładnie do jego potrzeb. Rozpoczynając współpracę z przedsiębiorstwami zawsze na początku zapoznajemy się ze specyfiką prowadzonej działalności i sprawdzamy jak nasze doświadczenie może wnieść realną wartość dodaną do firmy.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy biznes rządzi się swoimi prawami. Dlatego działamy nie jako usługodawca, a jako biznes partner. Najpierw się wdrażamy, a potem pomagamy rozwijać przedsiębiorstwo we właściwym kierunku, likwidując lub minimalizując zidentyfikowane ryzyka prawne.
Kompleksowa obsługa prawna firm Kraków jest najlepszym rozwiązaniem jednak jeśli istnieje taka potrzeba zajmujemy się również prowadzeniem pojedynczych spraw i bieżącym doradztwem prawnym.

Obsługa-prawna-kraków-1

Pomagaliśmy przedsiębiorcom między innymi w następujących kwestiach:

1. Doradztwo w wyborze optymalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej

Dopasowanie formy prowadzenia działalności do specyfiki branży, struktury właścicielskiej oraz strategii rozwoju firmy jest bardzo istotną i często bagatelizowaną kwestią, która może utrudniać późniejszy rozwój firmy i narażać właścicieli na niepotrzebne ryzyka. Nasi specjaliści po szczegółowej analizie biznes planów i wykorzystując doświadczenie zdobyte w obsłudze spółek są w stanie zaproponować optymalną formę prowadzenia działalności, która nie będzie kolidowała z planami jej rozwoju.

2. Pomoc w zakładaniu i rejestrowaniu podmiotów w Polsce

Rozwijanie działalności gospodarczej która ma odnieść sukces jest czasochłonnym i długotrwałym procesem. Zakładając przedsiębiorstwo każdy chce jak najszybciej przejść do prowadzenia biznesu i pozyskiwania klientów. Jednak zanim to nastąpi należy zarejestrować firmę i dopełnić wszelkich formalności jakie narzuca na przedsiębiorcę ustawodawca. Skomplikowanie i czas jaki potrzebny jest na ten proces zależy od specyfiki zakładanej działalności. Pracownicy naszej kancelarii są w stanie zapewnić Państwu kompleksowe wsparcie w trakcie zakładania i rejestrowania podmiotów. Nasze wsparcie gwarantuje sporą oszczędność czasu jak również pewność że działalność założona zostanie zgodnie z obowiązującymi przepisami.

3. Opracowywanie i wdrażanie wewnętrznych regulaminów i dokumentów.

Obsługa prawna firm Kraków świadczona przez PBKB Adwokaci uwzględnia opracowywanie i wdrażanie wewnętrznych regulaminów i dokumentacji. W momencie kiedy firma się rozrasta regulaminy i standaryzacja nie tylko ułatwiają pracę ale także mogą zabezpieczać właściciela między innymi przed nielojalnymi pracownikami czy przed karami będącymi następstwem kontroli organów państwowych. Pracując nad dokumentacją firmy nasi prawnicy zawsze szczegółowo analizują proces lub obszar który ma zostać uregulowany,a następnie uwzględniając uwagi klienta, specyfikę biznesu oraz najlepsze praktyki w danym zakresie opracowują dokumentację i regulaminy. Poza wcześniej wymienionymi zaletami, profesjonalnie przygotowana dokumentacja wewnętrzna jest wyraźnym sygnałem dla pracowników i innych podmiotów, które mają z nią kontakt, że firma jest wiarygodna i bardzo poważnie podchodzi do prowadzonej działalności.

4. Przygotowywanie i opiniowanie umów

Nieodłączną częścią prowadzenia działalności gospodarczej jest współpraca z dostawcami i klientami. Współpraca ta opiera się na ustnych lub pisemnych umowach. Warto żeby ustalenia dotyczące każdej istotniejszej transakcji czy współpracy były zapisane w umowie i zaakceptowane przed obydwie strony. Niezależnie od tego jak dobre stosunki są pomiędzy przedsiębiorcą, a jego klientem czy dostawcą zawsze warto na wszystkie istotne transakcje zawierać umowy pisemne. W naszej kancelarii, w zakresie obsługi prawnej firm Kraków, zajmujemy się zarówno przygotowywaniem jak i opiniowaniem umów. Z usługi takiej warto skorzystać przy nawiązywaniu każdej istotnej współpracy, pozwoli to zabezpieczyć swoje interesy w sytuacji kiedy pojawią się problemy.

5. Negocjowanie warunków kontraktów

W biznesie często zdarza  się tak, że wyobrażenie o współpracy jakie mają potencjalni kontrahenci/partnerzy nie jest do końca zbieżne z naszymi planami i celami. Wtedy właśnie przystąpić należy do negocjacji warunków współpracy które zapisane będą w umowie. Poza standardowymi kwestiami jakie można negocjować takimi jak cena, jakość usług/towarów itp. pozostaje jeszcze szereg kwestii wynikających w prawnych uwarunkowań danej transakcji czy branży w jakiej przedsiębiorca funkcjonuje. Ponieważ negocjacje bardzo często bywają dynamiczne a decyzje podejmuje się w trakcie spotkań niezwykle ważne jest to aby mieć bieżące wsparcie ze strony doświadczonego prawnika. Kancelaria PBKB Adwokaci w obsłudze prawnej firm Kraków oferuje pomoc doświadczonych prawników, którzy mogą Państwa wspierać nie tylko wiedza merytoryczną ale także umiejętnościami negocjacyjnymi rozwijanymi w ciągu wieloletniej pracy.

6. Reprezentacja podmiotów przed Krajowym Rejestrem Sądowym oraz urzędami

Prawnicy naszej kancelarii w ramach obsługi prawnej mogą reprezentować Państwa firmę m.in przed KRS oraz w urzędach, pozwala to zaoszczędzić czas i gwarantuje że wszelkie kwestie urzędowe załatwione zostaną zgodnie z przepisami.

7. Reprezentacja podmiotów w sporach sądowych

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że rozwój firmy nie jest procesem łatwym i przyjemnym. Często jest tak, że liczba problemów w firmie rośnie wprost proporcjonalnie do zwiększających się obrotów. Nawet jeżeli nasz biznes prowadzimy w zgodzie z najlepszymi praktykami i dbamy o relacje z każdym z interesariuszy, nigdy nie zagwarantuje nam to bezkonfliktowej współpracy. Konflikty są wpisane w działalność każdej firmy. Spory w biznesie często przenoszą się do sądu,a to może wprowadzać pewne zamieszanie i dezorganizować codzienną pracę. W takiej sytuacji nieoceniona jest pomoc profesjonalnego pełnomocnika, który jest w stanie efektywnie poprowadzić sprawy  w sądzie, ograniczając jednocześnie zaangażowanie właścicieli firmy i jej pracowników.

Prawnicy z kancelarii PBKB Adwokaci, reprezentujący firmy w sporach sądowych, zawsze starają się tak opracować strategię procesową, żeby zminimalizować zaangażowanie reprezentowanej firmy przy maksymalnym zabezpieczeniu jej interesów. Będąc w sądzie reprezentujemy nie tylko firmę która nam zaufała,  ale również naszą kancelarię. Dlatego nasze wystąpienia w imieniu przedsiębiorców są zawsze przemyślane, dopracowane i w zgodzie z właściwym kodeksem postępowania.

8. Mediacje z kontrahentami

Mediacje to szansa na pozasądowe rozwiązanie sporów w biznesie z której korzystać zaczyna coraz więcej przedsiębiorców. Poza zdecydowanie niższymi kosztami, doceniają oni oszczędność czasu i fakt, że rozwiązanie sporu poza sądem często pozwala utrzymać z kontrahentem dobre relacje biznesowe, a niekiedy nawet je polepszyć. Kancelaria PBKB Adwokaci oferuje mediacje moderowane przez wykwalifikowanego mediatora, który jest jednocześnie adwokatem. Zapewniamy odpowiednie zaplecze i atmosferę sprzyjającą do nawiązywania porozumień. Nasi klienci wielokrotnie byli zaskoczeni tym jaki dobry efekt były w stanie przynieść dobrze poprowadzone mediacje.

9. Windykacja wierzytelności

Przeterminowane należności to problem, z którym boryka się wielu przedsiębiorców. Jeżeli kwota niezapłaconych w terminie wierzytelności wzrasta, a wskaźnik rotacji należności zaczyna się niebezpiecznie wydłużać może to poważnie zagrozić płynności finansowej. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług kancelarii, która będzie w stanie wykorzystać wszystkie narzędzia i sposoby na zwindykowanie długu. Doświadczenie pracowników PBKB Adwokaci (zdobywane między innymi w trakcie ścisłej współpracy z kancelariami komorniczymi) pozwala nam zaoferować efektywne usługi windykacyjne i kompleksowe doradztwo w zakresie optymalizacji procesów wczesnego wykrywania i reagowania w sytuacji wystąpienia zagrożonych wierzytelności.

10. Audyty prawne

Oferujemy audyty prawne które mogą sprawdzać kompleksowo wszystkie aspekty prawne funkcjonowania przedsiębiorstwa lub skupić się na uzgodnionym obszarze. Specjalizujemy się m.in w audytach pracowniczych, audytach windykacyjnych, audytach umów oraz audytach specjalistycznych badających zgodność prowadzonej działalności z regulacjami narzuconymi przez ustawodawcę (np. audyt mający na celu sprawdzić czy centrum medyczne działa zgodnie z wymogami NFZ).

Dowiedz się jak możemy zoptymalizować Twoją działalność gospodarczą

Prowadzę przedsiębiorstwo zatrudniające kilka osób, czy ma sens stała obsługa prawna?

Nasza Kancelaria świadczy pomoc prawną zarówno w zakresie stałej współpracy, jak i porad ad hoc. Jeżeli jednak zdarza się temat pilny, wymagający natychmiastowej interwencji, to tylko stałe zlecenie da pewność, że nie zostaniecie z problemem sami. Nawet przy małych przedsiębiorstwach ważne jest, aby firma posiadała dobre wzory umów, aby wdrożyła prawidłową procedurę, aby rzetelnie obsługiwała klientów. Ważne jest też, aby przed podpisaniem umów i kontraktów należycie je analizowała i rozpoznawała we właściwym czasie ewentualne ryzyka. Stała współpraca z Kancelarią umożliwia uzyskanie na czas odpowiedniej porady, wsparcia, stanowiska prawnego.

Ile może kosztować stała obsługa firmy?

Koszt stałej obsługi jest uzależniony od ilości godzin w miesiącu, w których stale będziesz potrzebował wsparcia Kancelarii. Im więcej godzin ryczałtu, tym stawka za godzinę pracy jest mniejsza. Po przekroczeniu ustalonej liczby godzin prawnicy naliczają wynagrodzenie za kolejne godziny pracy wg ogólnego cennika lub wedle uzgodnionej indywidualnie stawki.

Czy kancelaria prawna pomoże rozwiązać mi bieżące problemy w firmie.

Jak najbardziej. Prawie każdy problem w prowadzeniu działalności ma swoje podłoże w przepisach prawa. Problem z nieuczciwym kontrahentem, roszczeniowym klientem, a nawet zepsutą maszyną dla rozwiązania wymaga w pierwszej kolejności poznania stanu prawnego i przysługujących stronom roszczeń. Dopiero rzetelna analiza prawna umożliwi podjęcie rozsądnej decyzji.

Czy Kancelaria pomoże mi w sprawach korporacyjnych?

Kancelaria świadczy pełen zakres pomocy we wszystkich sprawach rejestrowych oraz korporacyjnych, tj. zmiany umowy spółki, zgromadzenia wspólników, otwarcie i zamknięcie spółki etc. Kancelaria nie świadczy pomocy księgowej.